facebook
×
Wisła Wisła
WISLA.COM – Internetowy Informator

  Aktualności

  • Początek wakacji w Wiśle zapowiada się bardzo ciekawie. W piątek 24 czerwca miasto rozpocznie świętowanie 60-ej rocznicy nadania praw miejskich. Uroczystości będą trwały trzy dni a w nich m.in. puszczanie wianków, koncerty kapel regionalnych,  wręczenie Nagród Miasta Wisły w Dziedzinie Kultury i Sztuki, wręczenie Medali im. Bogumiła Hoffa, koncert EWY FARNEJ, koncert zespołu TABU, piknik rodzinny. więcej»

  • Spędź nadchodzące Święta Wielkanoce w ciepłej, rodzinnej atmosferze, z dala od zgiełku miasta i gorączki przygotowań! Hotel Stok oferuje pobyt wielkanocny w terminie 15.04 - 18.04 a w nim: noclegi w komfortowych pokojach, bufety śniadaniowe oraz obiadokolacje a także tradycyjne śniadanie wielkanocne wzbogacone lokalnymi produktami, nielimitowany dostęp do strefy basenowej, animacje dla dzieci, strefę wellness. więcej»

  • Radio Zet, Wiślański Skipass, Miasto Wisła oraz  Hotel Crystal Mountain zapraszają na imprezę, którą poprowadzi lubiany dziennikarz Kamil Nosel. Będzie można wziąć udział w różnego rodzaju konkursach i zabawach, testować narty oraz bezpłatnie napić się gorącej herbaty, kawy czy czekolady, posilić popcornem czy zupą. Harmonogram akcji na stokach zrzeszonych w Wiślańskim Skipassie: 21-23 stycznia - Poniwiec...więcej»

  • 03 grudnia na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince rozpoczną się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. W piątek odbędą się kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego, natomiast w sobotę rozegrane zostaną zawody drużynowe. Bilety dostępne na stronie ebilet .   więcej»

  • Jesienny bieg zorganizowany w malowniczym Beskidzie Śląskim. Biegi odbędą się na dwóch trasach o dystansach: - BACIK 28 km - BAT 57 km Trasa biegów biegniew paśmie Baraniej Góry, Skrzycznego, Cieńkowa i Kozinców. Impreza zorganizowana przez Miasto Wisła i Beskidy Trail Running. Więcej informacji   więcej»

  • III Mistrzostwa Polski w Biegu na Skocznię im. Adama Małysza w Wiśle wystartują w sobotę 17 października i potrwają dwa dni . Barberian Hill III w Wiśle to podbieg  na skocznie na dystansie 250m pod kątem 35 stopni. W biegu  bedą mogli też uczestniczyć najmłodsi - Barberian Kids w wieku od lat 4 do 12. więcej»

  • Już po raz 10-ty Radio Zet wyruszy tournée po największych stokach narciarskich w Polsce. Do Wisły zawita w dniach od 24 do 26 stycznia. W narciarskim miasteczku Radia Zet będzie czekała masa atrakcji, m.in. nieodpłatne testy najnowszego sprzętu narciarskiego, konkursy z narciarskimi nagrodami dla tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych, a do tego stanowiska regeneracji z ciepłymi przekąskami i gorącymi napojami. Miasteczko...więcej»

  • Tradycyjnie w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach narciarskich. Tej zimy Konkurs Świąteczny rozegrany zostanie na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Tego dnia na wiślańskim obiekcie zobaczymy najlepszych polskich skoczków narciarskich na czele z Kamilem Stochem - obrońcą tytułu mistrzowskiego.  Mistrzostwa Polski Seniorów w Wiśle będą imprezą masową, a...więcej»

  • Już w sobotę 07 grudnia sympatycy kijków i długich spacerów będą mogli wziąć udział w Mikołajkowym Marszu NORDIC WALKING, który będzie przebiegał trasą: Wisła Plac Hoffa – Soszów – Cieślar – Dziechcinka - Plac Hoffa. Start marszu z wislańskiego rynku o godz. 9:00. Na trasie przewidziany jest bezpłatny posiłek, który uczestnicy marszu będą mogli zjeść w Cieślarówce. Uczestnictwo należy...więcej»

  • Już po raz trzeci w historii gospodarzem pierwszych zimowych zawodów będzie miasto Wisła. Konkursy na Skoczni im. Adama Małysza odbędą się w sobotę 23 listopada ( konkurs drużynowy)  i 24 listopada (konkurs indywidualny). Trening oraz skoki kwalifikacyjne przeprowadzone zostaną w piątek 22 listopada o godz. 18:00. Kibice będą mogli obejrzeć skoki na telebimie w amfiteatrze. W piątek, po kwalifikacjach odbędzie się w...więcej»

  • Górska przygoda to bieg górski na dystansie 17km oraz Nordic Walking na dystansie 12,5km pętli. Najmłodsi, którzy wystartują w „Małej Górskiej Przygodzie” wokół Hotelu Podium***, będą mieli do pokonania około 400 m trasy. Miasteczko zawodów oraz start/meta biegu zlokalizowane będzie na terenie Hotelu Podium***.   więcej»

  • Rajd NOCNE WILKI z Titanium Winch jest imprezą o charakterze przeprawowym a mocnych wrażeń dostarczy tor off road ‘’Pod Piramidą". Trasa  będzie poprowadzona w formie pętli, wzdłuż trasy rozmieszczone będą ‘’WILCZE NORY’’ z pieczątkami. Start zawodów na placu B. Hoffa. Dozwolone będą wyciągarki elektryczne. więcej»

  • W dniach 25 - 27 października na stadionie Jonidło przy ulicy Wyzwolenia 65 rozegrane zostaną zawody IGP 1 i IGP 3  w których będą mogły wziąć udział psy użytkowe - owczarki niemieckie, owczarki belgijskie, dobermany, boksery, rottweilery. Psy będą rywalizowały w trzech konkurencjach: tropienie, posłuszeństwo i obrona. Start zawodów o godz. 9:00. Organizatorem imprezy jest Związek Kynologiczny w Polsce o/Bielsko-...więcej»

  • 5 października w wiślańskim amfiteatrze i w Parku Kopczyńskiego odbędzie się szereg wydarzeń i atrakcji związanych ze spadochroniarstwem, m. in. spotkanie weteranów 2 Batalionu Komandosów Zmotoryzowanych i 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej oraz rezerwistów jednostek spadochronowych i specjalnych Wojska Polskiego, ponadto II Przegląd Piosenki Spadochronowej oraz statyczne i dynamiczne pokazy jednostek wojskowych, stowarzyszeń...więcej»

  • Koncert zespołu ICH TROJE | sobota 16 luty 2019r.| Scena Rozrywki Hotelu Gołębiewski| godz. 18:00| bilety: cena od 69zł więcej»

  • Piotr Bałtroczyk na Walentynki | piątek 15 luty 2019r.| Scena Rozrywki Hotelu Gołębiewski|godz. 21:00| bilety: cena 65zł więcej»

  • Świętujący powitanie Nowego Roku w Wiśle będą mogli skorzystać z wielu propozycji imprez. SYLWESTER NA RYNKU - miejsce imprezy: Plac B. Hoffa, start godzina: 21:00, wstęp wolny, w programie największe muzyczne hity prezentowane przez Dj-a; SYLWESTER NA STOKU SKOLNITY - miejsce imprezy: Ośrodek Narciarski Skolnity, start godzina: 20:00, w programie nocna jazda oraz zabawa w muzycznych rytmach prezentowanych przez DJ-a;...więcej»

  • Międzynarodowe Zawody Pumptrackowe rozegrane zostaną w piątek 23 listopada  w godz. 13:00 - 16:00 w Parku Kopczyńskiego na torze pumptruckowym. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński - Těšínské Slezsko i budżetu państwa. Żródło: www.wisla.pl   więcej»

  • Już po raz drugi Wisła będzie miała okazję zainaugurować Puchar Świata w skokach narciarskich na skoczni im. Adama Małysza. Najlepsi skoczkowie zmierzą sie ze sobą w sobotę 17.11 w konkursie drużynowym  i  niedzielę 18.11 w konkursie indywidualnym, w piątek 16.11 odbędą się treningi i kwalifikacje. Piątek 16.11.2018r. 16:00 -  trening 18:00 -  kwalifikacje Sobota 17.11.2018r. 15:00 -...więcej»

  • Trasa rajdu "Nocne Wilki" na torze off road-owym POD PIRAMIDĄ poprowadzona będzie w formie pętli, a wzdłuż tej  trasy rozmieszczone będą ‘’WILCZE NORY’’ z pieczątkami. W imprezie będą brały udział 2 klasy samochodów; challenge i extreme. Ilość załóg; minimalna - 15, maksymalna - 25. Wpisowe 270 zł. W cenie  2 koszulki, zabezpieczenie medyczne, obsługa sędziowska, ciepły...więcej»

  • W ramach promocyjnej akcji „Wisła za Połowę”, która organizowana jest już po raz dziesiąty, część obiektów noclegowych i innych podmiotów gospodarczych, obniży swoje ceny o połowę. Lista obiektów biorących udział w akcji dostępna jest na stronie http://wot.wisla.pl/wisla-za-polowe-5-7-pazdziernika-2018-r/ więcej»

  • W pucharze polski w dogtrekkingu może wystartować każdy z niemal każdym psem (ograniczenia dotyczą wieku psa oraz młodzieży startującej bez opiekuna). Zawodnicy mogą wybrać  jedną z dwóch tras w oparciu o mapę - MINI na dystansie 15km oraz MID na dystansie 22km. Start imprezy o godz. 10:00 na placu Hoffa.  Dodatkowo w trakcie imprezy odbywają się otwarte warsztaty z lekarzem weterynarii, gdzie można nauczyć się...więcej»

  • Rywalizacja w trzech cyklach - Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, a także Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność rozegra się na blisko 50 kilometrach, na które składają się m.in. trzy odcinki specjalne -  Koniaków (5,02 km), Kotelnica (7,4 km) oraz Kubalonka (6,18 km). 8:00 – start rajdu (Wisła, hotel Ogrodzisko) , 16:34 - ceremonia...więcej»